top of page
melih döğer_edited.jpg

Hakkında

Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı’nda master yaptı. Mesleki kariyerine 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi Ege Bölge Bürosu’nda başladı. 2011-2015 yılları arasında Cumhuriyet Ege eki künyesinde görsel yönetmen olarak yer buldu. 2015’ten itibaren tasarımlarını Graniser Seramik için gerçekleştirdi. Ocak 2020’de Asmira Group bünyesindeki şirketlerin reklam sanat yönetmenliğini üstlendi. 2021 yılında Krombera’ya katıldı. Siemens Türkiye, Şişecam, Tahincioğlu, Netaş gibi markaların projelerinde yer aldı. Aynı zamanda Azerbaycan merkezli Azersun Holding bünyesindeki bir çok markanın kreatif süreçlerini yönetti. 2021 yılının son aylarından itibaren Arkas Holding’ten aldığı teklifi değerlendirerek şirketlerin sanat yönetmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası bireysel yarışmalara ödüle layık eserler sunmuştur. İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, sarı basın kartı sahibidir.

Deneyimler

Arkas Holding

Art Director

2021 Kasım - ...

Arkas Holding bünyesinde kurumsal iletişim ve markalama faaliyetlerinin kreatif süreçlerinde yer alıp uygulamaları koordine edilmekte.

Krombera

Senior Art Director

2021 Ocak - 2021 Kasım

Siemens Türkiye, Şişecam, Tahincioğlu, Netaş, Palladium AVM, Fuzul Holding gibi markaların tasarım süreçleri yürütüldü.

Azersun Holding

Creative Director

2020 Temmuz - 2021 Eylül

Holding bünyesindeki şirketlerin kreatif süreçleri yönetildi. Projelerle ilgili tüm tasarım faaliyetleri koordine edildi.

Asmira Group

Sr. Art Director

2020 Ocak - 2021 Ocak

Grubun içinde yer alan tüm şirketlerin tasarım süreçleri yönetildi.

Graniser Ceramics

Art Director

2015 Ağustos - 2020 Ocak

Yaratıcı fikirler doğrultusunda, markanın ihtiyaç duyduğu dijital ve konvansiyonel tüm ihtiyaçlar karşılanıp tasarım ve üretim süreçlerinin koordinasyonu sağlandı.

Cumhuriyet Gazetesi

Visual Director

2011 Temmuz - 2015 Ocak

Günlük gazetenin ve haftalık Ege Eki'nin görsel tasarım süreçlerinin sorumluluğu üstlenildi. 

Cumhuriyet Newspaper

Graphic Designer

2008 Haziran - 2011 Temmuz

Sayfa tasarım ekibi içinde yer aldı.

bottom of page