top of page
melih döğer_edited.jpg

Hakkında

21 yaşında, Cumhuriyet Gazetesi'nin künyesinde 'Görsel Yönetmen' olarak yer alan en genç tasarımcı oldu.

Simens, Şişecam, Tahincioğlu, Bahçeşehir Koleji ve SunExpress gibi markaların tasarım süreçlerinde sanat yönetmeni olarak görev aldı.

'Siemens 165. Yıl Etkinlikleri'nin gerçek zamanlı tasarım projelerini gerçekleştirdi.

Azerbaycan'da Azersun Holding çatısı altında Azer Süd, Choco Art, Sun Papers ve Feel True markalarının ürün etiketlerini tasarladı. Azerçay ve ASB Bank'ın markalama süreçlerini yönetti.

Arkas Holding'de 'Anneden Kızına' adlı eserin sanat yönetmenliğini üstlendi; kültürel miras niteliği taşıyan ve Türkçe, İngilizce, Fransızca olmak üzere 3 dilde baskısı yapılan eser 'Gourmand World Awards 2023' yarışmasında birincilik ödülü kazandı.

Rotary'nin düzenlediği 'Çocuk Felcine Son' poster yarışması için hazırladığı tasarım ile ödül kazandı. Benzer şekilde, Dünya Sağlık Örgütü'nün düzenlediği 'Organ Bağışı' konulu poster yarışmasında sergileme ödülü aldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Kliniği'nin talebi üzerine organ bağışı için hazırladığı tasarımların kullanım hakkını kendilerine verdi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sarı basın kartı sahibidir.

Deneyimler

Arkas Holding

Art Director

2021 Kasım - ...

Arkas Holding bünyesinde kurumsal iletişim ve markalama faaliyetlerinin kreatif süreçlerinde yer alıp uygulamaları koordine edilmekte.

Krombera

Senior Art Director

2021 Ocak - 2021 Kasım

Siemens Türkiye, Şişecam, Tahincioğlu, Bahçeşehir Koleji, SunExpress, Netaş gibi markaların tasarım süreçleri yürütüldü.

Azersun Holding

Creative Director

2020 Temmuz - 2021 Eylül

Holding bünyesindeki şirketlerin kreatif süreçleri yönetildi. Projelerle ilgili tüm tasarım faaliyetleri koordine edildi.

Asmira Group

Sr. Art Director

2020 Ocak - 2021 Ocak

Grubun içinde yer alan tüm şirketlerin tasarım süreçleri yönetildi.

Graniser Ceramics

Art Director

2015 Ağustos - 2020 Ocak

Yaratıcı fikirler doğrultusunda, markanın ihtiyaç duyduğu dijital ve konvansiyonel tüm ihtiyaçlar karşılanıp tasarım ve üretim süreçlerinin koordinasyonu sağlandı.

Cumhuriyet Gazetesi

Visual Director

2011 Temmuz - 2015 Ocak

Günlük gazetenin ve haftalık Ege Eki'nin görsel tasarım süreçlerinin sorumluluğu üstlenildi. 

Cumhuriyet Newspaper

Graphic Designer

2008 Haziran - 2011 Temmuz

Sayfa tasarım ekibi içinde yer aldı.

bottom of page